5. Wyścig Magura Małastowska na mecie Waldemar Kluza zgarnia pełną pulę

Kolejna edycja Wyścigu Górskiego Magura Małastowska przeszła do historii. Z minionego weekendu kibice zapamiętają doskonałe tempo i piękny styl, w jakim drugi rok z rzędu Waldemar Kluza sięgnął po podwójne zwycięstwo. Dwukrotnie także poprawił własny rekord trasy, o blisko 2 sekundy ze 1:45,131 na 01:43,259 w sobotę, żeby w niedzielę wyśrubować go jeszcze do 01:42,978 sekundy. Wynik cieszy tym bardziej, że kierowca z Wieliczki sięgnął po niego w debiucie, za kierownicą nowego samochodu. Czeska stajnia Rexteam przywiozła do Małastowa Skodę Fabia S2000 nowej generacji. Pierwszy, i jak się później okazało jedyny, sobotni podjazd treningowy Kluza rozpoczął spokojnie, ale na tyle skutecznie, że zanotował drugi czas. Szybko poczuł się pewnie w nowej Skodzie, bo na pierwszym wyścigu wręcz znokautował rywali swoim wynikiem. Na dystansie 3610 metrów przewaga nad bezpośrednim rywalem Tomaszem Myszkierem (Skoda Fabia WRC) to imponujące +4,421 sekundy. Najszybszy w treningu Michał Ratajczyk (Mitsubishi Lancer Evo IX) tym razem był trzeci o +5,211 s za liderem.

Czytaj więcej

Revline Racing Team z sukcesem na mecie 5. Wyścigu Górskiego Magura Małastowska

W miniony weekend do podgorlickiego Małastowa przyjechali zawodnicy ścigający się w ramach Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Na trasie prowadzącej na szczyt Przełęczy Małastowkiej pojawiło się ponad 60 kierowców, w tym Marcin Wilusz w Hondzie Civic Type-R. Reprezentant Revline Racing Team pokazał się podczas 3. i 4. rundy GSMP z bardzo dobrej strony, zajmując odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w klasie N-2000.

Czytaj więcej

BorgWarner Racing Team wygrywa w 5. Wyścigu Górskim Magura Małastowska

Dwa dni trwała rywalizacja na trasie 5. Wyścigu Górskiego Magura Małastowska, który stanowił trzecią i czwartą rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Na starcie zawodów stanęło ponad 60 zawodników i nie zabrakło wśród nich reprezentantów BorgWarner Racing Team’u. Zarówno Szymon Piękoś (Mitsubishi Lancer EVO 8 grupy A), jak i Karol Krupa (Mitsubishi Lancer EVO 9 grupy N) zakończyli wyścigowy weekend z kompletem zwycięstw w swoich kategoriach i po czterech rundach GSMP pewnie przewodzą stawce zawodników w grupie A i grupie N.

Czytaj więcej

Podwójne zwycięstwo Marcina Wrony

W miniony weekend odbył się 44. Bieszczadzki Wyścig Górski w Załużu. Dla 20-letniego Rzeszowianina były to udane zawody, gdyż triumfował w oba dni rywalizacji w klasie A-2000 Mistrzostw Polski oraz zdobył kolejno drugie i trzecie miejsce grupy A. Debiutujący za kierownicą Renault Clio R3T Marcin Wrona zgarnął również 2 miejsce w klasyfikacjach CEZ i IHCC.

Czytaj więcej

Gotowość do ścigania Romana Barana

Już w ten weekend w okolicy Gorlic rozegrany zostanie 5 Wyścig Górski Magura Małastowska, na którego liście zgłoszeń widnieje lekko ponad 60 nazwisk. Po czterotygodniowej przerwie na trasy wyścigowe wraca Rzeszowski Zawodnik Roman Baran w Mitsubishi Lancerze.

Czytaj więcej

Niepewny start Dubaja w Magurze

Po czterech tygodniach przerwy od Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego wracamy do rywalizacji w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski 2018. Już w ten weekend zawodnicy zmierzą się z czasem i konkurentami podczas 5. Wyścigu Górskiego Magura Małostowska. Lista zgłoszeń zapowiada wyjątkowo emocjonującą rywalizację o kolejne punkty w sezonie 2018. Zawody na podgorlickiej trasie odbędą się w tym roku po raz piaty.

Czytaj więcej

Radek Ćwięczek gotowy na Magurę

Ponad 60-ciu zawodników awizuje swój start w kolejnej odsłonie tegorocznego cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski - Wyścigu Magura Małastowska, który zaplanowany jest na ten weekend w Beskidzie Niskim nieopodal Gorlic. Na nieco ponad trzy i pół kilometrowej trasie nie zabraknie ubiegłorocznego Mistrza Polski w klasie N-2000 Radka Ćwięczka, który po raz kolejny w tym sezonie pojawi się za sterami Peugeota 208 R2.

Czytaj więcej

Paweł Sanecki przed Magurą

Już dziś rusza trzecia i czwarta runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Tym razem udamy się na trasę w Małastowie koło Gorlic.
Po udanym starcie w Załużu chcemy równie dobrze zaprezentować się w kolejnych zawodach i zdobyć cenne punkty w walce o Tytuł. Jedyną niewiadomą w ten weekend będzie na pewno pogoda, gdyż warunki zmieniają się z godziny na godzinę. Zapowiada się więc loteria jeśli chodzi o odpowiedni dobór opon do powierzchni.

Czytaj więcej

Marcin Wrona przed Magurą

Już za niespełna kilka dni, aktualny lider klasyfikacji generalnej A-2000, oraz vice-lider gr. A stanie na starcie 3. I 4. rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w Małastowie. Dla 20-letniego będzie to trzeci start na magurskich drogach, tym razem za kierownicą Renault Clio R3T.

Czytaj więcej

BorgWarner Racing Team przed 5. Wyścigiem Górskim Magura Małastowska

63 zawodników zgłosiło się do 5. Wyścigu Górskiego Magura Małastowska – trzeciej i czwartej rundzie Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski. Na liście zgłoszeń nie zabrakło reprezentantów BorgWarner Racing Team’u, czyli Szymona Piękosia (Mitsubishi Lancer EVO 8 grupy A) oraz Karola Krupy (Mitsubishi Lancer EVO 9 grupy N). Wyścig w małopolskiej Magurze Małastowskiej nieopodal Gorlic rozpocznie się już w najbliższą sobotę, a ceremonię ich zamknięcia oraz rozdania nagród zaplanowano na niedzielne popołudnie.

Czytaj więcej

Revline Racing Team powraca na trasy GSMPolski

Po miesięcznej przerwie do rywalizacji wracają zawodnicy walczący w ramach Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Trzecią i czwartą rundę GSMP stanowić będzie 5. Wyścig Górski Magura Małastowska. Zawody organizowane przez Automobilklub Biecki są jednymi z najmłodszych w kalendarzu, ale już zdążyły zaskarbić sobie sympatię zarówno zawodników, jak i kibiców. Zgłoszenia do wyścigu nadesłało 63 kierowców, w tym Marcin Wilusz w Hondzie Civic Type-R klasy N-2000 w barwach Revline Racing Team.

Czytaj więcej

Pierwsze sukcesy Radka Ćwięczka w Peugeot 208 R2

I i II runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, które odbyły się w przepięknej scenerii Gór Słonnych w Bieszczadach w Załużu przeszły do historii. W stawce ponad 100 zawodników z kraju i zagranicy za sterami Peugeota 208 R2 zadebiutował Radosław Ćwięczek. Ubiegłoroczny Mistrz Polski w klasie N-2000 bardzo szybko zgrał się z nową wyścigówką, czego efektem było podwójne podium. Pomimo wielu nowości - nowy samochód, nowa klasa, nowa grupa, nowy serwis, nowi partnerzy - wszystko zagrało w 100%, dzięki czemu kolekcję pucharów Radka wzbogaciły dwa szklane trofea!

Czytaj więcej

Roman Baran Jahodna 2018

foto Piotr Marczak

Rywalizacja na szczeblu Europejskim w wyścigach górskich, które odbyły się w ubiegły weekend w Załużu ściągnęły do tej małej miejscowości koło Sanoka tysiące kibiców. Na liście zgłoszeń widniało 111 nazwisk Zawodników startujących w swoich klasyfikacjach - FIA IHCC ( FIA International Hill Climb Cup), FIA CEZ ( FIA Central European Zone), GSMP ( Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski), Slovak Hill Climb Championship, FIA HHCC ( FIA Historic Hill Climb Championship), FIA CEZ Historic, Historic Slovak Hill Climb Championship. Zawodnik reprezentujący Automobilklub Rzeszowski i zespół wyścigowy L Racing – Roman Baran start może zaliczyć do udanych lecz nie obyło się bez małych awarii.

Czytaj więcej

Gabriel Głazowski po Załużu debiut na podium i z pucharami

W miniony weekend zainaugurowano nowy sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Na liście startowej 44. edycji Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego znalazła się silna reprezentacja zawodników Automobilklubu Beskidzkiego z Bielska-Białej. W tym gronie znalazł się Gabriel Głazowski, który na trasie w Załużu rozpoczął swoją przygodę z wyścigami górskimi. Debiut ułożył się bardzo pozytywnie. Kierowca w zdobył nie tylko cenne doświadczenia, ale też ważne punkty i puchary. 

Czytaj więcej

Wojciech Myszkier liderem klasy po wyścigowym weekendzie w Załużu

Trudno w Polsce znaleźć rodzinę z większymi wyścigowymi tradycjami, jak ta pochodząca z Trójmiasta. Przedstawicieli kilku pokoleń rodziny Myszkierów od lat można spotkać w wyścigach górskich. Tomasz i Wojciech Myszkierowie włączyli się do walki w Mistrzostwach Polski, a tą dwójkę mogliśmy zobaczyć już w pierwszym wyścigowym weekendzie w Załużu. 

Czytaj więcej

Pozytywne otwarcie sezonu dla kierowców ProfiAuto Racing Team

Na linii startu pierwszej i drugiej rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski stanęło dwóch zawodników reprezentujących barwy ProfiAuto Racing Team. Dla Michała Tochowicza i Łukasza Kopca początek sezonu w Załużu okazał się pozytywny, zespół ukończył rywalizację w pełnym składzie. Duetu nie ominął pech, ale mechanicy szybko poradzili sobie z kłopotami technicznymi. Kolejny start w Bieszczadach przyniósł wiele pozytywnych emocji – bilans weekendu pozostaje na duży plus. 

Czytaj więcej