Marcin Wrona - na mecie Rajdu Barbórka

W miniony weekend jak co roku Rajd Barbórka w Warszawie zakończył sezon rajdów samochodowych w Polsce. Tegoroczna edycja rozpoczęła się od startu honorowego w samym sercu Warszawy - na skrzyżowaniu ulicy Karowej z Krakowskim Przedmieściem. Marcin Wrona wraz z Mateuszem Martynkiem rywalizowali w klasie R3, gdzie zajęli 6. miejsce. Zwieńczeniem całego rajdu była rywalizacja w Kryterium Asów na ulicy Karowej z najlepszymi zawodnikami całego rajdu.

Czytaj więcej

Marcin Wrona przed Rajdem Barbórka

Sezon sportów motorowych powoli dobiega końca, ale emocje jeszcze nie opadają gdyż przed dwukrotnym Mistrzem Polski A-2000 w wyścigach górskich ostatnie wyzwanie w tym sezonie - start w RAJD BARBÓRKA w Warszawie. 21-letni Rzeszowianin wraz z Mateuszem Martynkiem zasiądzie za sterami Peugeot’a 208 R2, a w swojej klasie będzie mial 12 rywali, z czego tylko 3 załogi awansują do Kryterium Asów na Karowej

Czytaj więcej

Wojciech Myszkier - podsumowanie sezonu

23 listopada w Warszawie odbyła się Gala Sportu Samochodowego PZM, która uroczyście zakończyła sezon 2018.

Startując w cyklu GSMP dobrze znanym mi VW Golfem GTI 16v, udało mi się w tym sezonie obronić tytuł Mistrza Polski w kl.C4.2D5 samochodów historycznych. Za co bardzo chciałem podziękować Sponsorom: AMS. Petro MARKET.pl. Spec Serwis. Auto-team Wypożyczalnia i import aut na zamówienie. Oraz całej rodzinie i przyjaciołom za wsparcie i pomoc. Przyszły sezon poświęcę na budowę całkowicie nowego samochodu, którym powalczę o kolejny tytuł Mistrza Polski w sezonie 2020.

Do zobaczenia.

Czytaj więcej

Z piekła do tytułu Mistrza Polski 2018!

Wyścig Górski Prządki w Korczynie był ostatnią rundą cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Podczas całego weekendu panowały zróżnicowane warunki pogodowe, a 20-letni Rzeszowianin przypieczętował swój drugi w karierze mistrzowski tytuł wygrywając swoją klasę w drugi dzień zmagań.

Czytaj więcej

Radek Ćwięczek w Korczynie wraca do Type-R'a

15 edycja Wyścigu Górskiego Prządki, potocznie znanego jako Wyścig w Korczynie, podobnie jak w poprzednich latach, zakończy tegoroczną rywalizację w cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. W wielu grupach i klasach kwestia ostatecznego rozstrzygnięcia tytułów nadal jest otwarta. O ostatnie cenne punkty powalczy 52 zgłoszonych do zawodów zawodników. Jednym z nich będzie ubiegłoroczny Mistrz Polski w klasie N-2000 Radosław Ćwięczek, który pomimo startów przez cały sezon w klasie A-1600, zmuszony został do zmiany samochodu na swoją Hondę Civic Type-R w klasie A-2000. Wyniki finałowych rund sezonu zadecydują o uprawomocnieniu tytułu mistrzowskiego w klasie A-1600 dla Radosława Ćwięczka oraz ustalą ostateczny wynik w grupie A.

Czytaj więcej

Łukasz Krasowski w nowym samochodzie startuje w 15. Wyścigu Górskim Prządki

Sezon 2018 w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski nieubłaganie dobiega końca. Ostatnie dwie rundy cyklu rozegrane zostaną na 4,5 kilometrowej trasie z Korczyny do Czarnorzek. Piętnasta edycja Wyścigu Górskiego Prządki zgromadziła na starcie przeszło pół setki zawodników, a wśród nich znalazł się Łukasz Krasowski, który zasiądzie za kierownicą Citroëna C2-R2 i klasyfikowany będzie w klasie A-1600.

Czytaj więcej

Marcin Wrona walczy o tytuł Mistrza Polski w Korczynie

Jak co roku wyścig w Korczynie kończy zmagania Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. W sobotę i niedzielę na trasie w Prządkach rywalizować będzie 56 zawodników, a w nich 20-letni Rzeszowianin Marcin Wrona, który po raz czwarty w swojej karierze weźmie udział w tym wyścigu.

Czytaj więcej

BorgWarner Racing Team przed Wyścigiem Górskim Prządki

Sezon 2018 w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski dobiega końca. Dwie ostatnie rundy cyklu zaplanowano na najbliższy weekend i odbędą się one w Korczynie koło Krosna. Lista zgłoszeń do 15. Wyścigu Górskiego Prządki liczy ponad 50 załóg, a w wśród nich nie zabraknie reprezentantów BorgWarner Racing Team: Szymona Piękosia (Mitsubishi Lancer EVO 8 grupy A) oraz Karola Krupy (Mitsubishi Lancer EVO 9 grupy N).

Czytaj więcej

Revline Racing Team walczy o tytuł mistrzowski podczas 15. Wyścigu Górskiego Prządki

Za nami cztery miesiące rywalizacji w ramach Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Dwie finałowe rundy sezonu 2018 odbędą się w podkrośnieńskiej Korczynie, gdzie już po raz piętnasty rozegrany zostanie Wyścig Górski Przadki. Na liczącej ponad pół setki zawodników liście zgłoszeń nie zabrakło reprezentanta Revline Racing Team’u – Marcina Wilusza, który za kierownicą Hondy Civic Type-R powalczy o tytuł Mistrza Polski w klasie N-2000.

Czytaj więcej

Emocjonujący weekend w grupie historycznej GSMP

W tym roku Wyścig Górski Prządki zostanie rozegrany, jako 11 i 12 runda GSMP po raz 15 w historii w dniach 14-16 września na 4540 metrowym odcinku z korczyńskiego rynku do Rezerwatu Prządki.

Przed podkarpackimi zawodami cyklu GSMP, na pierwszym miejscu klasyfikacji generalnej samochodów historycznej znajduje się Wojciech Koczeski i ilość punktów, które zdobył podczas całego sezonu pozwala mu na świętowanie tytułu Mistrza Polski. Warto wspomnieć, że Wojtek wygrał 10 rund (wszystkie) Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2018. Niestety nie zobaczymy w Korczynie kultowego Subaru Legacy RS.

Czytaj więcej

Ostra Lúka z Romanem Baranem

Tuż przed zakończeniem sezonu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, które odbędą się w Korczynie u naszych południowych sąsiadów rozegrana zostaje ostatnia eliminacja Mistrzostw Słowacji, które rozegrane będą pod miejscowością Zwoleń. Trasa Ostra Lúka  mierząca 2650m przyciągnęła na start około 60 zawodników w tym dobrze wszystkim znanego Rzeszowskiego Kierowcę Romana Barana, który podczas zawodów będzie reprezentował L Racing Team Janko Liptaka.

Czytaj więcej

Gabriel Kubit przed 21. Grand Prix Sopot-Gdynia

Najbliższy weekend upłynie pod znakiem 21. Grand Prix Sopot-Gdynia. Już teraz wiadomo, że w zawodach udział wezmą wszyscy pretendenci do tegorocznego mistrzowskiego tytułu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Podobna sytuacja będzie miała miejsce w klasie E1-2000. Wiadomo już, że na trasie z Sopot-Gdynia nie zobaczymy Renault Clio Konrada Bieli który już zapewnił sobie tytuł mistrzowski. Nierozstrzygnięte nadal pozostają kolejne dwa miejsca. Ostra walka toczyć się będzie między Gabrielem Kubitem, Sławkiem Kaźmierakiem, Michałem Tochowiczem i Jarkiem Adamiakiem.

Czytaj więcej

Ważne punkty zabrane ze słowackich Banovców

Po ośmiu dotychczas rozegranych rundach na czele klasyfikacji generalnej znajduje się Waldemar Kluza, urzędujący Mistrz Polski GSMP 2017. Zawodnik z Wieliczki celuje w wywalczenie tytułu drugi rok z rzędu. Mimo, że w Banovcach finiszował za Michałem Ratajczykiem i Szymonem Łukaszczykiem, swoimi głównymi rywalami z „generalki”, ale nadal utrzymuje nad dwoma kierowcami Mitsubishi Lancerów ważną, kilkupunktową przewagę. Wygląda na to, że właśnie Ci kierowcy rozstrzygnie między sobą losy mistrzostwa.

Czytaj więcej

Szymon Łukaszczyk umacnia się w „top 3” klasyfikacji generalnej

W miniony weekend 4 i 5 sierpnia zawodnicy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski spotkali się na słowackiej ziemi, żeby walczyć o punkty 7. i 8. Rundy. Na liście zgłoszeń znalazło się w sumie 120 zawodników, z czego 80 zadeklarowało walkę w Mistrzostwach Polski. Przy 52 nazwiskach widniała biało-czerwona flaga, a to znaczy, że Polacy byli drugą najliczniejszą nacją w tych zawodach. Z 7. numerem na drzwiach swojego Lancera Evo stanął Szymon Łukaszczyk – trzeci kierowca klasyfikacji generalnej po pierwszej połowie sezonu 2018. Po odwołaniu wyścigu w Czarnej Górze to właśnie pomiędzy Limanową, a Banovcami przypadł półmetek rywalizacji. 

Czytaj więcej

Baran zaprasza na prolog Rzeszowksiego

Roman Baran: Dopiero skończyły się dwa szybkie weekendy eliminacji GSMP, a już dziś wystartujemy w prologu-odcinku medialnym 27 Rajdu Rzeszowskiego, który rozpocznie się o godzinie 18.00 ( mój start około godziny 19.00 ) przy Galerii Nowy Świat, gdzie będę miał okazję pokazać się moim kibicom, sponsorom, partnerom i wszystkim, którzy pojawią się by kibicować w Rajdowych Mistrzostwach Strefy Centralnej Europy. Dla tych, którzy nie mogą pojawić się w Rzeszowie zapraszam do śledzenia relacji w internecie - https://youtu.be/BugQg4v20tE .

Czytaj więcej

BorgWarner Racing Team po Wyścigu Górskim Banovce

Jedyny w tym sezonie „wyjazdowy” weekend Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski odbył się w ubiegły weekend w słowackich Banovcach. Na trasie wyścigu bardzo dobrze wypadli reprezentanci BorgWarner Racing Team’u – Szymon Piękoś (Mitsubishi Lancer EVO 8) dwukrotnie triumfował w grupie A, a w grupie N podczas niedzielnej rundy niepokonany był Karol Krupa (Mitsubishi Lancer EVO 9). Obaj zawodnicy po ośmiu dotychczas rozegranych rundach mistrzostw pewnie prowadzą w punktacji zarówno grupy A, jak i grupy N.

Czytaj więcej