Wyścig górski Prządki: Prawie 80 zgłoszeń

Prawie 80 kierowców z Polski, Czech, Austrii, Włoch, Francji i Finlandii zgłosiło się do 21. Wyścigu Górskiego Prządki, który odbędzie się w dniach 24 – 26 maja w Korczynie k. Krosna. Zawodnicy, którzy pojawią się na Podkarpaciu, będą zdobywać punkty aż w 5 klasyfikacjach

Czytaj więcej

Historyczne samochody na torze w Kielcach

Pomiędzy 2 a 4 maja, entuzjaści motoryzacji mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu na torze w Kielcach, gdzie zazębiały się światy wyścigów płaskich i górskich. Jednak to nie tylko wspomnienie dawnych czasów, ale także pokaz umiejętności kierowców oraz wyjątkowych maszyn, które z biegiem lat nabierają coraz większej wartości.

Czytaj więcej

Wyścig Górski Prządki z dłuższą trasą

Do 21. Wyścigu Górskiego Prządki pozostał niecały miesiąc. Organizowane w dniach 24 – 26 maja zawody będą druga rundą prestiżowego cyklu FIA IHC (Międzynarodowego Pucharu FIA w Wyścigach Górskich).

Tegoroczny sezon FIA IHC obejmuje wyścigi: Saint Jean du Gard - Col Saint Pierre (Francja, odbył się 14 kwietnia), Wyścig Górski Prządki, GHD Gorjanci (Słowenia 9.06), Coppa Paolino Teodori (Włochy, 30.06) i Osnabrűck (Niemcy, 4.08). Rozgrywany w okolicach Krosna wyścig będzie także trzecią i czwartą rundą Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, czwartą i piątą Mistrzostw Słowacji w Wyścigach Górskich (MMSR PAV) oraz trzecią rundą FIA CEZ (Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej w Wyścigach Górskich) i pierwszą rundą FIA CEZ Samochodów Historycznych.

Czytaj więcej

Orlen Oil 8. Rajd Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza: Podsumowanie Niezapomnianej Rywalizacji

W miniony weekend odbyła się 8. edycja Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, znana szerzej jako Memoriał J. Kuliga i M. Bublewicza. Impreza zgromadziła wielu zawodników z wyścigów górskich, zapewniając kibicom widowisko pełne emocji i niezapomnianych momentów na trasie o łącznej długości blisko czterdziestu kilometrów. Szczególnym punktem programu okazały się wieczorne przejazdy próby "Wieliczka Rynek", rozgrywane w ramach dodatkowego Kryterium Burmistrza Wieliczki, które przyciągnęły uwagę wielu widzów.

Czytaj więcej

Piątkowy „prolog” przed Urzędem Gminy Bemowo

Pierwszą odsłoną tegorocznego Rajdu Barbórka będzie oficjalna Ceremonia Startu, która odbędzie się przy budynku Urzędu Dzielnicy Bemowo, przy ulicy Powstańców Śląskich 70. Na rampie startowej zaprezentują się wszystkie załogi, które od sobotniego poranka będą rywalizować na trasach odcinków specjalnych.

Czytaj więcej

Ostatni wyścig w sezonie

Niedzielna odsłona Wyścigu Górskiego Szczawne, podobnie jak sobotnia, należała do jeżdżącego ponad 1000 – konnym Mitsubishi Lancerem Waldemara Kluzy. Mimo, że już dzień wcześniej zagwarantował sobie tytuł Mistrza Polski w klasyfikacji generalnej Kat. 1 – aut z nadwoziem zamkniętym, pojawił się także podczas 12 Rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

Czytaj więcej

Waldemar Kluza Mistrzem Polski!

Jeżdżący Mitsubishi Lancerem EVO AMS Waldemar Kluza, zwyciężył w Klasyfikacji Generalnej 11 Rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski podczas pierwszej edycji Wyścigu Górskiego Szczawne. Tym samym zapewnił sobie, po 5 latach kolejny tytuł Mistrza Polski w Wyścigach Górskich w Kategorii 1 (samochody wyścigowe z nadwoziem zamkniętym). Kluza wygrał wszystkie podjazdy treningowe i wyścigowe, w których uczestniczył. Średnia prędkość zwycięzcy to 128 km/h. Do kierowcy z Wieliczki należy także pierwszy rekord liczącej 2520 m trasy – 1:10,541.

Czytaj więcej

Znakomita frekwencja na finału sezonu

62 kierowców znalazło się na liście zgłoszeń 1 Wyścigu Górskiego Szczawne, będącego finałowymi rundami tegorocznego sezonu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.  Rozgrywane na trasie Szczawne – Kulaszne w gminie Komańcza zawody będą 11 i 12 Rundą GSMP i 11 i 12 Rundą Maluch Trophy. Wyścig będzie także finałowymi rundami GSMP Historycznych.

Czytaj więcej

Słowacka odsłona GSMP: Stec vs. Kluza 1:1

104 zawodników w sobotę wystartowało w jubileuszowym, 30-tym samochodowym wyścigu górskim Autopola Jankov Vrsok 2023. Słowacki wyścig był m.in. 9 i 10 rundą Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

Dwa dni zawodów i skrajnie odmienne warunki pogodowe; tak w skrócie można opisać to, co się działo na liczącej 3700, stromej trasie.

Czytaj więcej

Kluza wygrywa niedzielną rundę w Sopocie

Tak emocjonującej wyścigowej niedzieli podczas Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski nie widzieliśmy od dawna. Po pierwszym z dwóch podjazdów wyścigowych, trzech najszybszych kierowców klasyfikacji generalnej niedzielnej odsłony 26. Grand Prix Sopot – Gdynia dzieliło zaledwie 0,335 sekundy!

Czytaj więcej

Grzegorz Rożalski wygrywa sobotę

Jeżdżący Mitsubishi Lancerem EVO IX Grzegorz Rożalski, zwyciężył w klasyfikacji generalnej 7 Rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Jego najpoważniejszy konkurent, lider klasyfikacji generalnej GSMP Waldemar Kluza, po awarii układy przeniesienia napędu wprawdzie wygrał pierwszy z dwóch podjazdów wyścigowych, ale w podjeździe nr. 2 jego Mitsubishi Lancer EVO AMS znów odmówił posłuszeństwa, i ostatecznie kierowca z Wieliczki spadł aż na 8 miejsce.

Czytaj więcej

Christian Merli po raz kolejny najszybszym kierowcą wyścigu górskiego w Limanowej  

 

Po sobotnich deszczach, na trasie 14 Wyścigu Górskiego Limanowa pojawiło się słońce. Niedziela to dzień wielkiego ścigania: podjazdy wyścigowe 7 Rundy FIA EHC - Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich. Wśród 108 zawodników startujących w drugim dniu wyścigu, 40 rywalizowało w czempionacie Europy. Najszybszym kierowcą wyścigu tradycyjnie okazał się Włoch Christian Merli, najszybszy z Polaków, Waldemar Kluza wygrał klasyfikację generalną samochodów z nadwoziem zamkniętym.

Czytaj więcej

Znakomita jazda i wygrana Michała Ratajczyka

Podobnie jak w zeszłym roku, podczas samochodowego  wyścigu górskiego w Limanowej, karty rozdawała…pogoda.

Sobotnia  odsłona 14. Wyścigu Górskiego  Limanowa była 5 Rundą Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Dla zawodników klasyfikowanych w Mistrzostwach Europy FIA w Wyścigach Górskich ( FIA EHC) wszystkie sobotnie podjazdy były treningami przed niedzielnym wyścigiem.

Czytaj więcej