Orlen Oil 8. Rajd Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza: Podsumowanie Niezapomnianej Rywalizacji

W miniony weekend odbyła się 8. edycja Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, znana szerzej jako Memoriał J. Kuliga i M. Bublewicza. Impreza zgromadziła wielu zawodników z wyścigów górskich, zapewniając kibicom widowisko pełne emocji i niezapomnianych momentów na trasie o łącznej długości blisko czterdziestu kilometrów. Szczególnym punktem programu okazały się wieczorne przejazdy próby "Wieliczka Rynek", rozgrywane w ramach dodatkowego Kryterium Burmistrza Wieliczki, które przyciągnęły uwagę wielu widzów.

Do rywalizacji stanęło imponujące czterdzieści osiem załóg, rywalizujących w ramach trzech klas oraz osobnej kategorii dla konstrukcji historycznych. Atmosfera na trasie była niesamowita.

Zwycięzcami tegorocznej edycji Rajdu Memoriału zostali reprezentanci wyścigów górskich – Michał Ratajczyk i Jędrzej Szcześniak, reprezentujący zespół Daftracing. Korzystając z potężnego potencjału Skody Fabii Rally2 evo, para ta zdominowała rywalizację, wygrywając aż jedenaście oesów i kończąc zawody z imponującą, blisko trzydziestosekundową przewagą nad rywalami. Ich sukces został uhonorowany nie tylko zwycięstwem w klasie 3, ale także nagrodami za najlepszy wynik na "superoesie", oraz pucharami wojewody małopolskiego i prezesa Solnego Miasta.

Na drugim miejscu uplasowali się Michał Tochowicz i Piotr Białowąs, kierujący Citroenem C3 Rally2, natomiast trzecie miejsce przypadło Waldemarowi Kluzie i Adamowi Gładyszowi, prowadzącym Hyundai i20N Rally2, którzy ostatecznie pokonali załogę Andrzej Szepieńca i Jarosława Zawadzkiego z Mitsubishi Lancer Evo.

W grupie 2. najlepiej poradzili sobie Piotr Ilnicki i Kamila Klaczańska, pilotujący Peugeota 208 Rally4, pokonując załogę Chmielewski Motorsport, Błażeja Gazdę i Macieja Mikuliszyna. Kategorię 1 wygrali Piotr Piesko z Mateuszem Kacprzakiem, wyprzedzając Grzegorza Kluzę oraz Aleksandrę Przybyłek.

Niezwykle emocjonująca była także rywalizacja wśród konstrukcji historycznych, gdzie zwycięstwo odnieśli Andrzej Kaczmarczyk i Łukasz Szwed, prowadzący Peugeota 205 w klasie 1., Elefant i Emilia Kotarska, pilotujący BMW 318 w klasie 2, oraz Przemysław Baryła i Mariusz Polak, którzy triumfowali na Audi 80 B2 Coupe w klasie 3.

Nie tylko rywalizacja sportowa, ale także atmosfera towarzysząca wydarzeniu przyciągnęła uwagę. Liczni goście, wśród których znaleźli się m.in. Maciej Wisławski, Paweł Petrys, Artur Skorupa, Andrzej Dąbrowski czy Andrzej Kalitowicz, dodali blasku i prestiżu imprezie. Dodatkowo, występ Kacpra Wróblewskiego w roli "zerówki", oraz przyznanie naklejki "VIP" Małgorzacie Prus, dodali kolorytu tej niezapomnianej rywalizacji.

Rajd Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza to nie tylko wyścig samochodowy, ale także hołd dla dwóch legend polskiego rajdowania. Ich dziedzictwo nadal inspiruje i popycha do osiągania nowych sportowych sukcesów.

8. Klasyfikacja "Górali" 

1. Michał RATAJCZYK Jędrzej SZCZEŚNIAK

2. Michał Tochowicz

3. Waldemar Kluza

4. Andrzej Szepieniec z Jarosławem Zawadzkim

5. Mateusz Gołek

6. Kuba Ulanowski

8. Radosław Ćwięczek

10. Piotr Ozga

11. Piotr Ilnicki

15. Grzegorz Kluza

21. Konrad Strzeżysz

22. Paweł Sanecki

24. Dominik Ziobro z Marcinem Wiluszem

29. ELEFANT

30. Rafał Szumiec

33. Andrzej Kaczmarczyk