Wyścig Górski Prządki: niedziela rekordów

przez Jakub Zalega
w Slider
Odsłony: 93

Niedzielne rozdanie 21. Wyścigu Górskiego Prządki to podjazdy wyścigowe 2 Rundy FIA IHC – Międzynarodowego Pucharu FIA w Wyścigach Górskich i FIA CEZ – Mistrzostw FIA Strefy Centralnej Europy i FIA CEZ Hist.

Obok tych międzynarodowych cykli zawodnicy gromadzili punkty w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski (4 Runda) i Mistrzostwach Słowacji. Na liście startowej znalazło się 71 kierowców z Austrii, Czech, Finlandii, Francji, Polski, Serbii i Włoch. Przed zawodnikami stało trudne zadanie pobicia sobotniego rekordu trasy, ustanowionego przez Karola Krupę – 1:50,715. To pierwszy rekord trasy, która po kilku latach powróciła do pierwotnej długości 4540 metrów.

Czytaj więcej

Karol Krupa wygrywa wyścig na swoim terenie

przez Jakub Zalega
w Slider
Odsłony: 106

Karol Krupa (POL, Skoda Fabia), zawodnik Automobilklubu Małopolskiego Krosno organizującego Wyścigi Górskie Prządki, zwyciężył w Kategorii 1 (samochody z nadwoziem zamkniętym) w pierwszej odsłonie tegorocznego wyścigu – 3 Rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Stanął także na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji 4 Rundy MMSR PAV – Mistrzostw Słowacji. W obu sobotnich podjazdach wyścigowych nieznacznie zwyciężał nad dysponującym prawie 1000 – konnym Mitsubishi Lancerem AMS Grzegorzem Rożalskim (Automobilklub Rzemieślnik). Trzecie miejsce zajął klubowy i zespołowy partner Krupy, Szymon Piękoś (Mitsubishi Lancer).

Czytaj więcej

O co chodzi w GSMP?

przez Jakub Zalega
w Slider
Odsłony: 9996
foto Arkadiusz Bar
foto Arkadiusz Bar

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski 2019 coraz bliżej. Mimo, że do oficjalnego otwarcia sezonu, pozostaje jeszcze miesiąc to my odliczamy już dni do rozpoczęciarywalizacji na trasie GSMP w Załużu. Zanim jednak na linii startu stanie pierwszy zawodnik to warto poświęcić trochę czasu, żeby poznać cykl GSMP „od kuchni” i ważne szczegóły, które wyróżniają tą wyjątkową dyscyplinę z całej rodziny sportów samochodowych.

Czytaj więcej