X MEMORIAŁ MARIAN BUBLEWICZA I JANUSZA KULIGA - znamy szczegóły.

Na stronie www.superos.pl opublikowany został regulamin uzupełniający 10. Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, który zostanie rozegrany w terminie 1-3 kwietnia 2016.

1 marca została otwarta  lista zgłoszeń, którą organizatorzy zamkną 20. marca. Badanie Kontrolne nr 1 zaplanowano na piątek (1. kwietnia), w godzinach od 16:00 do 21:00 w Wieliczce, przy Solnym Mieście. Limit zgłoszeń wynosi 40 załóg.

Zawody rozpoczną się od próby Brzegi (5,11 km), która pokonywana będzie trzykrotnie: o godzinach 10:21, 11:49 oraz 13:17. O godzinie 18:30 ruszy pierwszy przejazd superoesu Wieliczka Rynek (1,80 km), drugi zaplanowano na 20:00.

 

W niedzielę, podczas której rozegrana zostanie jego druga sekcja, czyli dwukrotny przejazd Kryterium Wieliczka (2,25 km). Start pierwszej załogi zaplanowano odpowiednio na 10:00 i 12:27.

Rafał Ślęczka, zastępca burmistrza Wieliczki i zarazem kierowca rajdowy: Staraniem Urzędu Miasta i Gminy w Wieliczce ukaże się album, sumujący dorobek dotychczasowych dziewięciu roczników Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Zarazem znajdzie się w nim dużo materiałów archiwalnych, związanych z patronami wielickich zawodów.

Album ma trafić do sprzedaży z końcem marca, a zysk będzie przeznaczony na cel charytatywny. Tymczasem już teraz możemy przedstawić oficjalną plakietę jubileuszowego Memoriału. Autorem projektu jest Grzegorz Borowiczka, który jako pilot rajdowy kilkakrotnie plasował się w czołówce załóg, uczestniczących w Memoriale w kategorii aut z napędem jednej osi.

Tak zwany mały Memoriał (dla amatorów) będzie w tym roku rozegrany trzy tygodnie później – w sobotę 23 kwietnia. Bazą będzie Łapanów, a trasa ma przebiegać po trzykrotnie pokonywanej pętli wokół rodzinnej miejscowości Janusza Kuliga. Dariusz Kowalski, dyrektor Memoriału dla amatorów, podaje, że łącznie będzie do przejechania sześć odcinków specjalnych.