Grzegorz Kluza celuje w podium Wyścigu Górskiego Prządki

Grzegorz Kluza będzie jedynym reprezentantem Kluza Racing Team, który stanie w najbliższy weekend do rywalizacji w 21. Wyścigu Górskim Prządki (24-26 maja) – trzeciej i czwartej rundzie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Czwarty w punktacji klasy 5B po inauguracji sezonu na Torze Kielce, - gdzie co ciekawe, rywalizował między innymi z własną córką Natalią – teraz celuje w zwycięstwo. Zadanie, które z powodzeniem zrealizował w zeszłorocznej edycji imprezy, teraz jest kluczowe, by wrócić do pojedynku o obronę tytułu mistrza Polski. Strata do podium to po dwóch rundach 3 punkty.

Na trasie prowadzącej z rynku w Korczynie do miejscowości Czarnorzeki, na zawodnika z Wieliczki czekać będzie siedmiu rywali w stawce 5B i aż 34 w samochodach z napędem na przednią oś. Wśród wszystkich 59 kierowców zgłoszonych w GSMP, to zdecydowanie najmocniej obsadzona grupa. Wyścigową bronią Grzegorza niezmiennie będzie Clio II Sport, przygotowane przez ekipę Quattro Servis. Biało-żółte Renault w barwach PV Energia Polska, EVAN Nowe Technologie, AutoCzesciValdi.pl, Stalco, ROWE Motor Oil, Jania Construction, GT-Bergmann, Quattro Servis i Buchti.pl Promotion stanie na linii startu z 45 numerem startowym.

  1. Wyścig Górski Prządki to tradycyjnie organizacyjna część w piątek i dwa dni sportowej rywalizacji. Ważną różnicą jest dystans, jaki organizatorzy przygotowali dla zawodników. Trasa biegnąca drogą wojewódzką numer 991 znów liczy 4540 metrów, wydłużona o charakterystyczny, kręty fragment w górnej części. W sumie linię mety przesunięto w porównaniu z zeszłym rokiem, o ponad 700 metrów. To dobra wiadomość dla tłumów kibiców, które spodziewane są w trakcie dwóch podjazdów treningowych i dwóch wyścigów każdej z rund. W sobotę trening zaplanowano od 9:30, a walką o punkty trzeciej rundy ma się rozpocząć od 14:00. W niedzielę pierwszy zawodnik treningowo ruszy na trasę od 9:00, a do wyścigu już od 13:00. Ceremonia rozdania pucharów planowana jest w niedzielę o 17:30.

 

Grzegorz Kluza: Wyścig w Kielcach pozostawił duży sportowy niedosyt, więc tym mocniej czekam na kolejny start w Korczynie – wyjątkowo trudnej technicznie, ale też jednej z moich ulubionych tras. Poprzedni sezon, zainaugurowany właśnie na Wyścigu Górskim Prządki, rozpoczęliśmy z bogatszym dorobkiem punktowym, ale mocno liczę, że właśnie tutaj wrócimy we właściwym stylu.

Wiem, jak smakuje podium wywalczone w Korczynie i plan na weekend jest jeden – by znów poczuć te emocje. Nie będzie łatwo, bo mamy szybkich kierowców w klasie, którzy teraz mogą być jeszcze mocniejsi, ale nastrój w zespole jest bojowy i nastawiamy się na walkę. Zobaczymy, co przyniesie pogoda, ale jesteśmy gotowi na różne scenariusze, najważniejsze, żeby warunki były równe dla wszystkich.

Punkty zabrane z rund w Prządkach będą dla nas jeszcze cenniejsze, ale równie ważna będzie przyjemność z jazdy. Lubię konfigurację trasy i atmosferę, jaką tworzą kibice w Korczynie, więc czas najwyższy przeżyć tu kolejną przygodę. Dziękuje naszym partnerom, że znów możemy tutaj startować. Do zobaczenia w parku serwisowym i widzimy się na trasie!

 

W GSMP 2024, zespół wspierają: PV Energia Polska, EVAN Nowe Technologie, AutoCzesciValdi.pl, Stalco, ROWE Motor Oil, Jania Construction, GT-Bergmann, Quattro Servis i Buchti.pl Promotion.